Viskas apie rožinę

Pastaraisiais metais vis daugiau sužinome apie rožinę, tačiau ją diagnozuoti ir gydyti vis dar gali būti sudėtinga. Šiame tinklaraštyje žengiame žingsnį atgal ir apžvelgiame  faktus ir galimas rožinės priežastis, simptomus ir galimus gydymo būdus. Taigi, jei jums ką tik buvo diagnozuota rožinė arba manote, kad galbūt susiduriate su ja, skaitykite toliau!

Pagrindiniai faktai:

Kas yra rožinė?

Rožinė medicinoje apibrėžiama kaip liga, tiksliau, lėtinis veido odos sutrikimas, turintis daugybę įvairių požymių ir simptomų. Šis liga, kasmet diagnozuojama, milijonams žmonių visame pasaulyje.

Kas serga rožine?

Jungtinėje Karalystėje rožine serga 1 iš 10 žmonių! Ja serga ir vyrai, ir moterys; dažniau serga moterys, tačiau vyrams simptomai dažnai būna sunkesni. Dažniausiai ja serga šviesios ir vidutinio šviesumo odos žmonės.

Kada ji prasideda?

Nors rožinė gali pasireikšti bet kuriame amžiuje, labiau tikėtina, kad ji gali prasidėti po 30 metų, o su amžiumi ji gali dar ir stiprėti. Daugelis moterų pastebėjo, kad ji paūmėja menopauzės laikotarpiu.

Kas sukelia rožinę?

Tiksli rožinės priežastis vis dar nežinoma, nors yra įvairių teorijų. Naujausi tyrimai rodo, kad odoje vyksta uždegiminė reakcija, dėl kurios išsiplečia ir susilpnėja kapiliarai, o tai sukelia įvairius simptomus.

Kokie yra simptomai?

Įvairiems žmonėms rožinė gali pasireikšti skirtingai, tačiau yra keletas bendrų simptomų:

  • Skruostų, nosies, smakro ar kaktos odos paraudimas
  • Mažos matomos kraujagyslės ant veido
  • iškilimai arba spuogeliai ant veido
  • ašarojančios arba sudirgusios akys

Jei manote, kad jums gali būti rožinė, apsilankykite pas dermatologą, kuris jums patars, kaip geriausia suvaldyti simptomus. Nors šiuo metu vaistų nuo rožinės nėra, tikrai yra priemonių, kurios gali padėti sumažinti paraudimą, diskomfortą ir odos sudirgimą.

Geriausi patarimai, kaip į rožinę linkusią odą išlaikyti ramią

  • Venkite odos dirgiklių, odos priežiūros priemonėse, arba bent jau įsitikinkite, kad naudojate specialiai jautriai odai skirtus produktus. Jautri oda ir rožinė dažnai eina koja kojon, todėl venkite priemonių, kurių sudėtyje yra galinčių odą dirginti cheminių medžiagų, ir, jei įmanoma, naudokite natūralias priemones.
  • Drėkinkite! Norint suvaldyti rožinės paūmėjimus, labai svarbu, kad oda būtų pamaitinta ir elastinga. Keletą kartų per dieną būtinai pamasažuokite jautrias vietas. Papildomai, galite dažniau nei įprasta naudoti kremą, jei drėkinamajame kreme yra priešuždegiminių veikliųjų medžiagų, pavyzdžiui, kaip "Rosalique" kreme.
  • Įsitikinkite, kad jūsų mityboje gausu antioksidantų ir priešuždegiminį poveikį turinčių maisto produktų, tokių kaip, alyvuogių aliejaus, žalių lapinių daržovių, sveikų riebalų, pavyzdžiui, esančių riebiose žuvyse, taip pat daug vaisių, pavyzdžiui, braškių ir apelsinų.
  • Kontroliuokite saulės spindulių poveikį. Visą dieną naudokite bent SPF30 apsaugos nuo saulės kremą, kad jūsų oda nebūtų paveikta UV spindulių. „Rosalique“ sudėtyje yra SPF50, todėl apsaugos nuo UV spindulių jums netrūks!
  • Apribokite odos būklę galinčius pabloginanti maisto produktus. Dažniausiai rožinę provokuoja alkoholis, karšti gėrimai, aštrus maistas, pomidorai, šokoladas ir pieno produktai. Pabandykite išsiaiškinti, kurie dirgikliai labiausia įtakoja jūsų odą!
  • Svarbiausias - nesijauskite nepatogiai! Žinome, kad lengviau pasakyti, nei padaryti, bet labai svarbu prisiminti, kad mūsų odos trūkumai mums patiems yra daug akivaizdesni nei kam nors kitam. Vien Jungtinėje Karalystėje milijonai žmonių kovoja su ta pačia odos problema. Išbandykite  Rosalique 3 in 1 Anti-Redness Miracle Formula SPF50 raustančios veido odos kremą, gal jis taps jūsų maža paslaptimi.
Meniu
Į viršų